Wiadomości

Nietrzeźwy kierowca chciał wręczyć policjantom korzyść majątkową - teraz grozi mu do 10 lat

Data publikacji 01.06.2020

Za próbę wręczenia korzyści majątkowej policjantom odpowie 59-letni gdynianin, który w piątek w nocy został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że był nietrzeźwy i dlatego próbował się "ratować", oferując policjantom pieniądze. Teraz odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu i próbę wręczania korzyści majątkowej. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, a za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną grozi kara do 10 lat.

W piątek po godzinie 21:00 w Wejherowie na ul. I Brygady Pancernej Wojska Polskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Podczas rozmowy z kierowcą wyczuli od niego woń alkoholu. Wykonane przez mundurowych badanie alko-testem, wykazało że 59-latek miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Podczas zatrzymania, mężczyzna zaoferował policjantom pieniądze, w zamian za puszczenie go do domu. Mężczyzna swoją propozycją popełnił jeszcze poważniejsze w skutkach prawnych przestępstwo i trafił do policyjnego aresztu.
Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. 59-letni kierowca jednak musi się teraz liczyć z karą dużo wyższą, gdyż za wręczenie korzyści majątkowej grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.