Tymczasowy areszt dla sprawców pobicia - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Tymczasowy areszt dla sprawców pobicia

Data publikacji 21.05.2020

Policjanci z Komisariatu Policji w Krokowej zatrzymali dwie osoby podejrzane o pobicie 52-letniego mieszkańca gminy Krokowa. Do zdarzenia doszło na początku ubiegłego tygodnia, pokrzywdzony w stanie ciężkim trafił do szpitala. Zatrzymana 36-letnia kobieta i 37-letni mężczyzna usłyszeli zarzuty i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3-miesięcy. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji w Krokowej zostali wezwani na interwencję domową, gdzie zgłoszono zakłócanie porządku. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy po wejściu do mieszkania zauważyli leżącego na podłodze mężczyznę. Mundurowi w pierwszej kolejności udzielili mu pomocy przedmedycznej, a następnie wezwali pogotowie ratunkowe.

Ustalenia, jakie przeprowadzili funkcjonariusze wskazywały, że 52-letni mężczyzna spożywał alkohol wraz z 36-letnią kobietą i 37-letnim mężczyzną. Podczas spotkania doszło między nimi do kłótni w trakcie, której mieszkaniec gminy Krokowa został przez nich pobity. Obrażenia, jakie odniósł poszkodowany spowodowały u niego ciężki uszczerbek na zdrowiu i trafił do szpitala. Sprawcy zostali zatrzymani jako osoby podejrzewane o pobicie mieszkańca gminy Krokowa. Przeprowadzone badania na zawartość alkoholu w ich organizmach wykazały około 3 promile.

Policjanci z grupy dochodzeniowo śledczej przeprowadzili czynności procesowe mające na celu zabezpieczenie śladów i dowodów przestępstwa. Zatrzymani mieszkańcy powiatu puckiego usłyszeli zarzuty dotyczące pobicia z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu. Prokurator na wniosek policji zastosował wobec sprawców 3-miesięczny areszt tymczasowy.

W tej sprawie policjanci z Komisariatu Policji w Krokowej prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pucku śledztwo. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.