Przyszłe policjantki uszyły maseczki dla funkcjonariuszy z Gdańska. - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Przyszłe policjantki uszyły maseczki dla funkcjonariuszy z Gdańska.

Data publikacji 21.05.2020

Gdańscy policjanci otrzymali 100 szt. maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. Uzupełnienie zapasów policjantów było możliwe dzięki zaangażowaniu uczniów z klasy mundurowej z ZSO nr 5- IV LO z OMS Gdańsk, którzy specjalnie dla policjantów uszyli maseczki i przekazali na ręce komendantów gdańskiej jednostki.

Kilka dni temu policjanci zajmujący się profilaktyką odebrali telefon o tym, że uczniowie klasy o profilu policyjnym z ZSO nr 5- IV LO z OMS Gdańsk mają dla policjantów prezent. Z inicjatywy uczniów- przyszłych policjantów, powstał pomysł, aby przekazać policjantom maseczki. Ten pomysł jest podziękowaniem za trud ich codziennej pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Uczniowie tym gestem dziękują także, za dotychczasowe zaangażowanie funkcjonariuszy z komendy miejskiej w ich edukację.

100 sztuk maseczek z rąk uczennic i ich nauczycielek odebrali komendanci komendy miejskiej. Maseczki zostaną rozdane wśród funkcjonariuszy. Pomimo tego, że nie mają one atestów, to policjanci będą je wykorzystywali do wstępnego zabezpieczania się podczas np. interwencji.

Każdy policjant będzie mógł ją zawsze mieć przy sobie np. wtedy gdy będzie podejmował interwencje w swoim czasie wolnym.