Blisko 100 porcji środków psychotropowych przy 19-latku z Gdyni - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Blisko 100 porcji środków psychotropowych przy 19-latku z Gdyni

Data publikacji 19.05.2020

Funkcjonariusze prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zatrzymali 19-letniego mieszkańca Gdyni, który przy sobie miał blisko 100 porcji środków psychotropowych. Sprawca usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Dodatkowo prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

W minioną sobotę (16.05.2020 r.) policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali w godzinach wieczornych w centrum miasta 19-letniego sprawcę przestępstwa. Mieszkaniec Gdyni przy sobie miał schowane kilkadziesiąt porcji konsumpcyjnych narkotyków, w tym m.in. MDMA. Policjanci znaleźli przy nim też wagę elektroniczną. Zabezpieczone środki psychotropowe zostały przekazane biegłemu do dalszych badań, a ich właściciel trafił do policyjnego aresztu.

Pracując nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że 19-latek w przeszłości był już notowany za narkotyki. Za popełnione teraz przestępstwo prokurator na podstawie zebranych dowodów przedstawił mu wczoraj zarzut posiadania środków psychotropowych w ilości blisko 100 porcji konsumpcyjnych. Ponadto po przesłuchaniu zastosował wobec niego dozór policyjny.

Posiadanie narkotyków to przestępstwo, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku znacznej ilości narkotyków sprawcy grozi nawet do 10 lat więzienia.