Wiadomości

Przed nami kolejny pracowity weekend nad morzem. Policjanci walczą z koronawirusem – pomóż nam i Ty!

Data publikacji 14.05.2020

Od jutra dla bezpieczeństwa nas wszystkich na drogach pojawi się jeszcze więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze wspólnie z innymi służbami kontrolować będą szczególnie skwery, deptaki, plaże wszędzie tam, gdzie pojawia się największa liczba osób. Mundurowi będą sprawdzać i skutecznie egzekwować czy wszyscy stosują się do obowiązujących obostrzeń.

Od jutra rozpoczyna się kolejny weekend majowy, a w raz z nim na drogach powiatu puckiego pojawi się jeszcze więcej policyjnych patroli, którzy będą skutecznie egzekwować czy wszyscy stosują się do obowiązujących obostrzeń. Policjanci pojawią się tam, gdzie na podstawie analizy poprzednich weekendów były największe ilości osób. Mundurowi patrolować będą szczególnie okolice deptaku w Jastrzębiej Górze – Promenada Światowida, Aleję Gwiazd Sportu we Władysławowie, Hallerowo, deptak w Białogórze oraz w Dębkach, molo w Mechelinkach i w Rewie, Półwysep Helski, a także pozostałe rejony pasa nadmorskiego w powiecie puckim.

Weekend niezależnie od warunków pogodowych, sprzyja zwiększeniu natężenia ruchu osób. Dlatego policjanci ruchu drogowego w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach wyposażeni w urządzenia do pomiaru prędkości będą obecni na głównych trasach komunikacyjnych - Drogi Wojewódzkie 218,216 i 213. Ponadto policjanci w czasie weekendu będą sprawdzać czy wszyscy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach, będą eliminować z ruchu kierujących będących pod wpływem alkoholu, a także reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa oraz nieprawidłowe wyprzedzanie.

Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

Walczymy z koronawirusem – pomóż nam w tym i Ty!