Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu wypadku z udziałem dwóch samochodów ciężarowych i osobówki

Data publikacji 12.05.2020

Kwidzyńscy funkcjonariusze pracowali na miejscu wypadku drogowego, który miał miejsce na trasie Kwidzyn-Bądki. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody ciężarowe i auto osobowe, dwie osoby zostały ranne. Policjanci ustalili wstępnie okoliczności tego zdarzenia, teraz wyjaśniają szczegóły.

W poniedziałek (11 maja) kilka minut przed godziną 11 policjanci z Kwidzyna otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 55 na odcinku Kwidzyn-Bądki. Na miejscu szybko pojawili się policjanci i inne służby ratunkowe. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili jego przebieg. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 54-letni kierowca samochodu ciężarowego marki DAF nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył samochodu osobowego marki Suzuki a ten następnie wjechał w tył poprzedzającej go naczepy od Scani. Kierujący scanią i suzuki zostali przetransportowani do szpitala. Policjanci i technik kryminalistyki sporządzali oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia. Mundurowi robili także szkic sytuacyjny, zdjęcia, zabezpieczali ślady i przesłuchiwali świadków. Zebrany materiał dowodowy posłuży śledczym do pozostałych ustaleń na temat okoliczności wypadku. Na czas trwania czynności policjanci wprowadzili objazdy. Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego wszyscy uczestnicy byli trzeźwi.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.