Wiadomości

Sprawcy kradzieży dwóch samochodów oraz włamań do piwnic zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 07.05.2020

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali sprawców kradzieży dwóch aut osobowych. 24 i 29-latek najpierw przywłaszczyli saszetkę z dokumentami oraz kluczykami do aut, po czym ukradli samochody. Mężczyźni podejrzani są także o włamania do piwnic. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

W minioną niedzielę do pruszczańskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który powiadomił, że dwóch mężczyzn ukradło jego saszetkę z dokumentami oraz kluczykami do dwóch samochodów.

Policjanci z wydziału kryminalnego natychmiast zajęli się wyjaśnieniem tej sprawy. Po kilku godzinach od zdarzenia funkcjonariusze odnaleźli samochody -  były uszkodzone. Z zebranego przez mundurowych materiału wynika, że dwóch mężczyzn zatankowało wcześniej paliwo do jednego ze skradzionych samochodów i nie uiszczając opłaty odjechało ze stacji.

Kryminalni określili krąg osób podejrzewanych w tych sprawach i jeszcze tego samego dnia zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego. Z kolei drugi z mężczyzn, 29-latek, został zatrzymany w poniedziałek. Okazało się, że zatrzymani mężczyźni mają związek także z włamaniami do piwnic.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom po sześć zarzutów – pięć z nich dotyczyło kradzieży z włamaniem do piwnic, a jeden kradzieży pojazdu. Zatrzymani trafili decyzją sądu do aresztu na trzy miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.