Policjanci pracowali na miejscu wypadku - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu wypadku

Data publikacji 30.04.2020

Wczoraj przed godz. 10.00 mundurowi otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 221 w miejscowości Szumleś Królewski. Na miejscu pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący renault zderzył się czołowo z vw polo. Ranni kierowcy i jeden pasażer zostali przetransportowani do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 10.00 na drodze wojewódzkiej nr 221 w miejscowości Szumleś Królewski. Dyżurny na miejsce wypadku skierował policjantów drogówki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, zrobili zdjęcia oraz sporządzili szkic sytuacyjny. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili okoliczności i przebieg zdarzenia. Wynika z nich, że 30-letni kierujący renault, mieszkaniec naszego powiatu z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo ze vw polo, którym kierowała 37-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego.

Kierujący i pasażer renault z obrażeniami zostali przetransportowani do szpitala. Policjanci przeprowadzili badania alko-testem kierowców, byli trzeźwi. Śledczy wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia. Policjanci przypominają i apelują! Kierowco, noga z gazu! Apelujemy o rozsądek i ostrożność na drodze oraz kierowanie z wyobraźni.