Wiadomości

Zderzenie busa z ciężarówką. Trzy osoby zostały ranne. Policja apeluje o ostrożność!!!

Data publikacji 30.04.2020

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Chojnice-Bytów. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 39-letni kierowca busa prawdopodobnie nie dostosował prędkości i na łuku drogi zderzył się z samochodem ciężarowym przewożącym piasek . W wyniku tego zdarzenia trzy osoby zostały ranne. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj (29 kwietnia br.) przed południem oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na trasie Chojnice-Bytów niedaleko miejscowości Jonki. Natychmiast na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze. Pracujący na miejscu mundurowi z wydziału ruchu drogowego zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Mundurowi wstępnie ustalili, że 39-letni kierujący volkswagenem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, co skutkowało tym, że jadący z przeciwnego kierunku samochód ciężarowy próbował uniknąć zderzenia odbił w prawo i wjechał do rowu. W wyniku tego wypadku kierujący volkswagenem oraz pasażer, a także kierujący samochodem ciężarowym trafili z obrażeniami ciała do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że osoby kierujące pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu drogowym były trzeźwe.

Aktualnie śledczy ustalają szczegóły wypadku. Szczególną uwagę zwracajmy na prędkość, która musi być dostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych.

Policjanci apelują o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, co w dużej mierze przyczyni się do tego , że szczęśliwie dojedziemy do wytyczonego celu.