Zero tolerancji dla sprawców przemocy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zero tolerancji dla sprawców przemocy

Data publikacji 14.04.2020

Pod koniec minionego tygodnia policjanci z komisariatu w Nowym Porcie zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który znęcał się nad swoją partnerką. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a sąd zastosował wobec niego areszt. Teraz grozi mu kara 5 lat więzienia.

Pod koniec minionego tygodnia policjanci z Nowego Portu odebrali zgłoszenie o tym, że kobieta potrzebuje pomocy. Policjantów zawiadomił znajomy pokrzywdzonej po tym, jak odebrał od nie wiadomość SMS z prośbą o pomoc. Do zdarzenia doszło w Brzeźnie. Policjanci pojechali na miejsce, weszli do mieszkania i zastali w nim pokrzywdzoną 41-ltetnią mieszkankę Gdańska, która powiedziała im, że partner bił ją po twarzy, dusił oraz popychał. Gdy chciała wezwać pomoc, zabrał jej telefon. Kobieta była roztrzęsiona oraz zapłakana. Na twarzy miała siniaki i zaczerwienienia, skarżyła się na ból brzucha i policjanci nie zwlekając, wezwali pogotowie ratunkowe. Kobieta została zabrana do szpitala.

Mundurowi w mieszkaniu zatrzymali 52-letniego sprawcę, którego przewieźli do policyjnego aresztu. Tam spędził noc i gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty znęcania się, spowodowania uszczerbku ma zdrowiu oraz kierowania gróźb karalnych. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Za znęcanie się nad osobą najbliższą grozi kara do 5 lat więzienia. Kierowanie gróźb karalnych jest zagrożone karą 2 lat więzienia. Za spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu grożą 2 lata więzienia.

Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Rodzinie. Zadzwoń! 800120 002, to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie-Niebieska Linia.

  • policjant i zatrzymany