Wiadomości

Działania „Bezpieczna Wielkanoc” – policjanci przypominają - #zostanWdomu

Data publikacji 10.04.2020

Obecna sytuacja, w której znajduje się Polska ale i cały świat jest bardzo trudna. Policja realizując ustawowe zadania stoi na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego każdego obywatela. Nasze wysiłki w walce z epidemią COVID-19 przynoszą wymierne korzyści. Zbliżający się świąteczny weekend będzie to okres trudny dla nas wszystkich. Funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców będą prowadzić wzmożone kontrole drogowe ale także będą patrolować rejony parków i inne miejsca objęte zakazem wstępu i będą interweniować w stosunku do osób lekceważących przepisy.

Szanowni Państwo Apelujemy i Przypominamy!

 

Pozostańcie w domach, ograniczcie kontakty i wyjścia do niezbędnego minimum, a w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia nie wahajcie się wezwać nas do pomocy.

 

Wzmożone działania dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa w czasie Wielkanocy rozpoczynają się dzisiaj. W tym tygodniu policjanci wielokrotnie upominali i informowali mieszkańców powiatu o obowiązujących przepisach. Niestety nie do wszystkich przemawiały komunikaty mundurowych. Znaleźli się tacy, którzy nadal uważali, że obostrzenia ich nie dotyczą. Tylko w środę policjanci ukarali 2 osoby mandatami, kilka innych osób zostało pouczonych. Były także pojedyncze sytuacje, że dzieci znajdowały się poza domem bez opieki osoby dorosłej, w tych przypadkach zostanie powiadomiony sąd rodzinny.

 

Dotychczasowe działania pokazują, że mieszkańcy naszego miasta i powiatu w przeważającej większości potrafią się zdyscyplinować i w słusznej sprawie pozostać w domach. Świadome i zarazem odpowiedzialne zachowanie mieszkańców i pozostawanie w domach jest jedyną gwarancją przeciwdziałania rozprzestrzeniania się choroby Covid-19.

 

Policjanci przypominają, że nowe rozporządzenie wprowadza ograniczenia dotyczące przemieszczania się osób i pojazdów. Odpowiedzi na wiele pytań znaleźć można w samym rozporządzeniu, ale również wchodząc na stronę gov.pl. Pamiętajmy również, że wzmożone działania policji i innych służb nakierowane są na minimalizowanie skutków pandemii i zapobieganie się jej rozprzestrzenianiu. Dlatego apelujemy i zachęcamy, zostańmy w domach.