Wiadomości

Policyjny dozór, zakaz zbliżania i nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego za znęcanie dla 33-latka

Data publikacji 06.04.2020

Tczewscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 33-latka, który stosował przemoc domową. Mundurowi ustalili, że sprawca wszczął awanturę domową, podczas której pobił konkubinę oraz zniszczył dwa telefony komórkowe. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze doprowadzili 33-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego.

2 kwietnia br. tczewscy policji otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań doszło do awantury domowej, podczas której stosowana była przemoc. Mundurowi, którzy zostali wysłani na miejsce zdarzenia, ustalili, że sprawca podczas awantury pobił swoją konkubinę, a następnie zniszczył dwa telefony komórkowe. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że takie zachowanie mężczyzny trwa już od dłuższego czasu. W związku z tym zgłoszeniem policjanci zatrzymali nietrzeźwego 33-letniego mężczyznę. Zatrzymany przez funkcjonariuszy mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił do policyjnej celi.
W miniony piątek policjanci doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do tczewskiej prokuratury, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzut dotyczący znęcania się fizycznego i psychicznego nad konkubiną. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec 33-latka dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci przypominają, że przemoc wobec osób najbliższych nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wyzywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec innych osób.

  • policjant i zatrzymany