Kolejny dzień wzmożonych kontroli związanych z epidemią koronawirusa - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kolejny dzień wzmożonych kontroli związanych z epidemią koronawirusa

Data publikacji 05.04.2020

Trwają wzmożone działania policjantów związane z przestrzeganiem ograniczeń dotyczących swobodnego poruszania się i kontrolowaniem osób przebywających na kwarantannie. Od wczoraj policjanci wspomagani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej nie ujawnili żadnego przypadku nieobecności osoby objętej kwarantanna we wskazanym miejscu. Dzisiaj natomiast pouczyli 4 osoby odnośnie zachowania bezpiecznego odstępu podczas poruszania się po mieście oraz spacerowania w miejscach objętych zakazem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie kolejny dzień od samego rana prowadzą wzmożone działania polegające na kontrolowaniu osób objętych kwarantanną i osób znajdujących się poza miejscem zamieszkania w związku z nowymi przepisami, które obowiązują od 1 kwietnia tego roku. Dzisiaj w kontrolach osób objętych kwarantanną pomaga 5 żołnierzy WOT. Od wczoraj funkcjonariusze nie ujawnili żadnego przypadku złamania kwarantanny. Miejscem objętym kontrolą są również parki, skwery, plaże i inne miejsca, gdzie zwyczajowo gromadzą się mieszkańcy. Można śmiało powiedzieć, że mieszkańcy Człuchowa wzięli sobie do serca aktualne zakazy i nie przebywają w tych miejscach. Policjanci dzisiaj pouczyli tylko jedną osobę spacerującą z psem po parku, a 3 inne osoby pouczyli, aby zachowały bezpieczne odstępy od siebie przemieszczając się po mieście.

Funkcjonariusze apelują o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń z uwagi na epidemie koronawirusa. Mając na uwadze bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich starajmy się nie wychodzić i pozostać w domach.