Kryminalni zatrzymali włamywaczy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kryminalni zatrzymali włamywaczy

Data publikacji 02.04.2020

Kryminalni z Malborka zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego na terenie malborskiej cukrowni. Łupem sprawców padły elektronarzędzia o wartości ponad 18 tys. złotych. Policjanci odzyskali w całości skradziony towar. 31 i 32-latek usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W poniedziałek (30 marca br.) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał zgłoszenie, że podczas weekendu na terenie malborskiej cukrowni doszło do włamania do budynku gospodarczego. Łupem złodziei padły elektronarzędzia o wartości ponad 18 tys. złotych. Na miejscu zdarzenia pracowali śledczy  i technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady włamania.  Dzięki szeroko zakrojonej pracy operacyjnej kryminalni wytypowali sprawców i już we wtorek zostali oni zatrzymani. Sprawcami okazali się 2 mieszkańcy powiatu malborskiego w wieku 31 i 32 lata. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania, policjanci u jednego  z podejrzanych znaleźli większość skradzionych elektronarzędzi. Resztę sprzętu kryminalni odzyskali w jednym z lombardów. Zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu.

Wczoraj śledczy przedstawili obu mężczyznom zarzuty. Zatrzymani przyznali się  do tego włamania. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

  • policjant i zatrzymany
  • policjant i zatrzymany