Sprawca włamań do piwnic zatrzymany przez policję - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Sprawca włamań do piwnic zatrzymany przez policję

Data publikacji 27.03.2020

Policjanci z wydziału kryminalnego pracowali nad sprawą licznych włamań do piwnic budynków osiedlowych. Funkcjonariusze ustalili, że osobą odpowiedzialną za te przestępstwa może być mieszkaniec powiatu sztumskiego. Kryminalni w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 28-latka, podejrzanego o włamania. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Sztumie w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali osobę podejrzaną o serię włamań do piwnic budynków osiedlowych. Do wszystkich włamań doszło w okresie od sierpnia zeszłego roku do lutego br. Łupem sprawcy padały głównie elektronarzędzia oraz inne wartościowe przedmioty. Łączna wartość skradzionego towaru wyniosła około 7 tys. zł. Ponadto podejrzany w lutym tego roku w sztumskim szpitalu, dokonał kradzieży portfela z zawartością karty kredytowej, której użył dwukrotnie po przez płatność zbliżeniową, popełniając w ten sposób kolejne przestępstwa.
Mężczyzna to 28-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego przyznał się do winy oraz złożył obszerne wyjaśnienia.

Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Za liczne włamania z kradzieżą oraz kradzież portfela grozi mu kara do 10 lat więzienia.