Wiadomości

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który pod wpływem narkotyków groził spacerującym

Data publikacji 18.03.2020

Policjanci z kościerskiej drogówki zatrzymali kierowcę skody, który prowadził pojazd pod wpływem narkotyków. Dodatkowo mężczyzna posiadał przy sobie amfetaminę. Dziś zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

We wtorek (17 marca br.) ok. godz. 13.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie, że w obrębie miejscowości Płocice, na leśnej drodze, mężczyzna grozi spacerującym, że ich rozjedzie. Natychmiast w to miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy ustalili, że 23-letni mieszkaniec powiatu, jadąc samochodem, zajechał drogę spacerującym i zaczął grozić im, że ich rozjedzie. Dodatkowo jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Badanie narkotesterem potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość zakazanych substancji w organizmie.

W trakcie kontroli znaleziono przy nim narkotyki. 23-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Po zebraniu niezbędnych materiałów śledczy przedstawią mu zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających oraz posiadania narkotyków. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

  • policjant i zatrzymany