Wypadek w Pobłociu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Wypadek w Pobłociu

Data publikacji 17.03.2020

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Pobłociu w piątek 13 marca 2020 około godziny 18:00. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. Funkcjonariusze apelują, aby dostosowywać prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności.

W piątek wieczorem policjanci pracowali przy wypadku drogowym, do którego doszło około godziny 18:00 w Pobłociu na ul. Wejherowskiej. Policjanci z wejherowskiej drogówki pojechali na miejsce zdarzenia, które zabezpieczyli oraz wyjaśniali okoliczności wypadku, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli dokumentację fotograficzną. Ze wstępnych informacji wynika, że 34-latek kierujący samochodem peugeot prawdopodobnie w skutek nie dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka vw polo, którym kierowała 29-latka.

Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowców – byli trzeźwi. Kierowcy zostali przetransportowani do szpitali w Lęborku i Wejherowie. Kierowcy peugeot zostało zatrzymane przez policjantów prawo jazdy.

Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy szczegółowo będą wyjaśniali okoliczności wypadku.
Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy często tracą czujność, a wtedy nie trudno o wypadek. Wystarczy chwila nieuwagi, a najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zderzeniem z innym pojazdem. Dlatego też pamiętajmy aby dostosować do warunków drogowych.