Areszt dla podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Areszt dla podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku

Data publikacji 10.03.2020

Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło na drodze pomiędzy Łubnem a Łobzowem. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że kierujący volkswagenem nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w drzewo. W wyniku obrażeń zmarło dwóch pasażerów, a kierowca uciekł. 25-latek został zatrzymany przez policjantów. Śledczy przedstawili mu zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Dzisiaj sąd wobec podejrzanego zastosował 3 miesiące aresztu.

W sobotę 7 marca dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku na drodze powiatowej pomiędzy Łubnem a Łobzowem. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

Mundurowi, którzy pracowali na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem na zakręcie najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia na miejscu zmarło dwóch mężczyzn w wieku 64 i 23 lat. Policjanci ustalili także, że z miejsca zdarzenia oddalił się jeden uczestnik. Mundurowi natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Mężczyzna po paru godzinach został zatrzymany. 25-latek był nietrzeźwy. Mieszkaniec powiatu bytowskiego w organizmie miał ponad promil alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku, technik wykonał szkic i dokumentację fotograficzną. Śledczy zabezpieczyli ślady, które pomogą w ustaleniu dokładnych okoliczności i przebiegu zdarzenia. Samochód został zabezpieczony do szczegółowych oględzin.

Policjanci wyjaśniając okoliczności zdarzenia ustalili, że to zatrzymany 25-latek kierował volkswagenem. Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Śledczy po zebraniu materiału dowodowego przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Na wniosek policjantów i prokuratora dzisiaj sąd zastosował wobec podejrzanego 3 miesiące aresztu.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, którego sprawca był w stanie nietrzeźwości lub zbiegł z miejsca zdarzenia grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.