Wiadomości

Policjanci dbając o bezpieczeństwo najmłodszych edukują młodych czestników ruchu i rozdają kamizelki

Data publikacji 09.03.2020

Policjanci z Chojnic i Brus spotkali się z uczniami szkół podstawowych na terenie powiatu, aby w ramach prowadzonej akcji „Idę, Jadę-Jestem Widoczny” przypomnieć im o bezpiecznym zachowaniu się na drodze. Funkcjonariusze przy tej okazji rozdawali najmłodszym uczestnikom ruchu odblaskowe kamizelki.

Funkcjonariusze chojnickiej komendy wzięli udział w spotkaniach, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr. 1 w Chojnicach i Szkole Podstawowej w Wielkich Chełmach. Spotkania odbywały się w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Idę, Jadę – Jestem Widoczny”. 

Funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę ulicy. Następnie wspólnie, teorię zamienili w praktykę. Dzieci wykazały się dużą znajomością podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzieci z uwagą wysłuchały policjantów, którzy przekazywali ważne i przydatne informacje oraz promowali noszenie elementów odblaskowych.  Funkcjonariusze przypominali dzieciom, że elementy odblaskowe niejednokrotnie ratują życie, widoczne z daleka w światłach samochodowych. Dlatego warto nosić je na ubraniu czy plecaku.

 

Policjanci z powiatu chojnickiego przypominają, że zgodnie z obowiązującym prawem, wszystkie osoby, które poruszają się po drodze po zmierzchu poza terenem zabudowanym mają obowiązek nosić elementy odblaskowe. Nawet jeden element odblaskowy na ubraniu czy plecaku zwiększa nasze bezpieczeństwo.

Podobne spotkania będą kontynuowane w najbliższych dniach.

  • policjanci i dzieci
  • policjanci i dzieci
  • policjanci i dzieci