NOWE AMBULANSE KRYMINALISTYCZNE DLA POMORSKICH POLICJANTÓW - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

NOWE AMBULANSE KRYMINALISTYCZNE DLA POMORSKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 05.03.2020

Dzisiaj Laboratorium Kryminalistyczne komendy wojewódzkiej w Gdańsku otrzymało dwa nowe ambulanse kryminalistyczne. Pojazdy zakupione zostały w tzw. systemie połówkowym sfinansowanym przez Marszałka Województwa Pomorskiego i z budżetu Komendy Głównej Policji. Specjalistyczne auta z pewnością stanowić będą duże wzmocnienie techniczne w codziennej służbie naszych techników kryminalistyki przy obsłudze różnego rodzaju zdarzeń.

Dzisiaj o godz. 13:00 na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przy ul. Biskupiej miało miejsce spotkanie Marszałka Województwa Pomorskiego p. Mieczysława Struka oraz komendanta wojewódzkiego nadinsp. Andrzeja Łapińskiego związane z przekazaniem przez Pana Marszałka dwóch ambulansów kryminalistycznych zakupionych dla Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku.

Wartość zakupionych aut to kwota ponad 660 tys.zł. Zakup, w układzie finansowania 50/50, dofinansował Urząd Marszałkowski w Gdańsku wspierający doposażanie w sprzęt pomorskich policjantów.

Ambulanse stanowić będą istotne wsparcie dla pracy techników kryminalistycznych na miejscach zdarzeń. Zabudowa wykonana jest z materiałów łatwych do czyszczenia i dezynfekcji, a rozwiązania zastosowane w części biurowej pozwolą biegłym i technikom kryminalistyki na komfortową pracę podczas realizacji zadań w terenie.

Ambulanse mają zamontowane na dachu platformy umożliwiające ustawienie statywu z oświetlaczem lub wykonanie zdjęć na np. miejsc wypadków drogowych.

W ostatnich 5 latach w ramach Funduszu Wsparcia Policji otrzymaliśmy od Marszałka Województwa Pomorskiego na zakup samochodów prawie 630 tys.zł. Warto wspomnieć o sfinansowaniu przez Pana Marszałka, w 2016 r. chromatografu dla Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku za dodatkową kwotę ponad 300 tys.zł.