Groźnie wyglądająca kolizja. Policjanci apelują o ostrożność! - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Groźnie wyglądająca kolizja. Policjanci apelują o ostrożność!

Data publikacji 28.02.2020

Dzisiaj rano policjanci z puckiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie W-216. 32-letnia kierująca suzuki jadąc od strony Półwyspu w kierunku Władysławowa nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. Mundurowi apelują o ostrożną, rozważną i bezpieczną jazdę.

Dzisiaj około godziny 7.00 dyżurny puckiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie W-216. Natychmiast na miejsce skierował patrol ruchu drogowego, który po przyjeździe na miejsce ustalił, że mieszkanka gminy Władysławowo jadąc suzuki od strony Półwyspu w kierunku Władysławowa nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. Mundurowi sprawczynię kolizji ukarali mandatem karnym. Kobieta była trzeźwa.

Policjanci apelują do kierujących o rozwagę na drodze. W okresie zimowym, szczególnie rano może dochodzić do lokalnych gołoledzi, przez co nawet przy niewielkiej prędkości koła naszego samochodu mogą stracić przyczepność z podłożem. Warto więc zmniejszyć prędkość i zawsze stosować zasadę ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu drogowego.