Policjanci zatrzymali 24-latka z 1,5 kg narkotyków - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zatrzymali 24-latka z 1,5 kg narkotyków

Data publikacji 20.02.2020

Kryminalni z zespołu narkotykowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, w ramach prowadzonych działań, zatrzymali 24-latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W lokalu zamieszkiwanym przez mężczyznę policjanci zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę. Wczoraj sprawca usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (17 lutego br.) ok. 18.30 policjanci z Kościerzyny, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej, uzyskali informację, że w domu jednorodzinnym na terenie powiatu 24-latek przechowuje narkotyki.

 

Wiedza kryminalnych się potwierdziła. W trakcie przeszukania mieszkania zabezpieczono narkotyki – amfetaminę (blisko kilogram) i marihuanę (blisko pół kilograma). 24-letni mieszkaniec powiatu został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zabezpieczone środki odurzające zostały przekazane do dalszych badań. Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. O jego losie zadecyduje dziś sąd.

 

Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego do celi