Policjanci wyjaśniają przyczyny pożaru - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci wyjaśniają przyczyny pożaru

Data publikacji 18.02.2020

Policjanci z Kościerzyny dokładnie wyjaśniają okoliczności i przyczyny pożaru, do którego doszło wczoraj w południe w jednym z budynków gospodarczych na terenie Dziemian. Najprawdopodobniej doszło do zaprószenia ognia. Na skutek zdarzenia śmierć poniósł przebywający w budynku 35-letni mężczyzna.

Wczoraj od godziny 12.00 policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej i prokuratorem pracowali na miejscu pożaru budynku gospodarczego, do którego doszło na terenie Dziemian. Najprawdopodobniej przyczyną było zaprószenie ognia. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł zamieszkujący tam mężczyzna w wieku 35-lat.
Policjanci, po zakończonej akcji gaśniczej, jeszcze raz sprawdzili pogorzelisko i zabezpieczyli to miejsce. Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego pod nadzorem prokuratora przeprowadzali oględziny. Na miejscu pracował również technik kryminalistyki, który wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył ślady. Powołany został również biegły sądowy z zakresu pożarnictwa, który będzie ustalał miejsce, przyczynę powstania i rozprzestrzeniania się pożaru.
Te wszystkie informacje będą niezbędne policjantom do wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia w postępowaniu przygotowawczym, które będą prowadzili w tej sprawie policjanci pod nadzorem prokuratury.