Areszt za licznie włamania i kradzieże - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Areszt za licznie włamania i kradzieże

Data publikacji 17.02.2020

Policjanci z malborskiej komendy zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie licznych włamań i kradzieży na terenie całego powiatu. Łupem sprawcy padały sprzęty wyposażenia samochodów oraz elektronarzędzia. Pokrzywdzeni wycenili straty na ponad 36 tys. złotych. Sąd wobec zatrzymanego zastosował 3 miesiące aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W ubiegłym tygodniu policjanci z wydziału kryminalnego malborskiej komendy zatrzymali sprawcę wielokrotnych włamań do pojazdów  i domów w budowie na terenie całego powiatu. Do tych zdarzeń dochodziło od października 2019 do lutego br. Sprawca włamywał się do zaparkowanych pojazdów, kradnąc z nich radia, akumulatory i inne wyposażenie oraz do domów, w których trwały prace budowlane wynosząc stamtąd  różnego rodzaju elektronarzędzia. Pokrzywdzeni wycenili wartość strat na łączną kwotę ponad 36 tys. złotych.  Nad sprawą cały czas pracowali malborscy kryminalni, którzy poprzez intensywną pracę operacyjną ustalili, że za te przestępstwa odpowiada 28-letni mieszkaniec Malborka. W piątek policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnym areszcie. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 18 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Kryminalni odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Teraz mundurowi  pracują nad odnalezieniem pozostałego, utraconego  mienia. W piątek sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za to przestępstwo 28-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

  • zatrzymany i policjant