Policjanci pracowali na miejscu wypadku na k-22 - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu wypadku na k-22

Data publikacji 10.02.2020

W piątek malborscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Kraszewo. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 77-letni mężczyzna kierujący mercedesem podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z jadącą z naprzeciwka ciężarówką marki Renault. 77-latka z obrażeniami ciała Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało do szpitala. Policja apeluje o ostrożność !

W piątek (7 lutego br.) około godziny 6.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego na drodze k-22 w pobliżu miejscowości Kraszewo.  Natychmiast na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci i inne służby ratunkowe.  Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, podczas gdy strażacy uwalniali z mercedesa zakleszczonego kierowcę. 77-letni mężczyzna, z ciężkimi obrażeniami ciała, został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala. Funkcjonariusze  przeprowadzili oględziny, przesłuchali świadków oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Prace nad usuwaniem skutków tego zdarzenia trwały do wieczora. W tym czasie policjanci cały czas kierowali ruchem w miejscu wypadku.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 77-letni mężczyzna, który kierował mercedesem nie zachował ostrożności podczas wyprzedzania i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym ciężarowym renaultem. W wyniku tego zderzenia oba pojazdy wypadły z drogi i zatrzymały się w przydrożnym rowie.  Mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 60-letniego kierowcy ciężarówki, które wykazało, że mężczyzna był trzeźwy.  Funkcjonariusze zabezpieczyli mercedesa na policyjnym parkingu. Sprawcy tego wypadku zatrzymano prawo jazdy. Teraz śledczy na podstawie zebranych dowodów będą szczegółowo wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę. Pomimo, iż zima jest łagodna,  często w godzinach nocnych i porannych są przymrozki, co powoduje, że droga jest śliska i droga hamowania znacznie się wydłuża. Pamiętajmy o zachowaniu w takich warunkach szczególnej ostrożności.