Wiadomości

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku na ul. 23 Marca

Data publikacji 10.02.2020

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 8 lutego br. około godz. 15.30 na ul. 23 Marca w Sopocie. 43-letni kierowca volkswagena z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na chodnik i potrącił 73-letnią kobietę, która w wyniku odniesionych obrażeń zmarła na miejscu zdarzenia. Kierujący samochodem z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

W sobotę około godz. 15.30 policjanci otrzymali informację o wypadku drogowym, do którego doszło na ul. 23 Marca w Sopocie. Na miejsce pilnie skierowano policjantów drogówki, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili, że 43-letni kierowca volkswagena jadąc ulicą 23 Marca z nieznanych przyczyn zjechał na chodnik, potrącił idącą chodnikiem pieszą i uderzył w drzewo. 73-letnia kobieta w wyniku odniesionych obrażeń zmarła na miejscu zdarzenia, natomiast kierujący samochodem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Na miejscu wypadku funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wykonali czynności, w tym m.in. przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia, wykonali dokumentację fotograficzną oraz ustalili świadków tego tragicznego zdarzenia. Policjanci sprawdzili też trzeźwość kierowcy i ustalili, że jest on trzeźwy.

Postępowanie cały czas jest w toku i funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia.