Kierujący nie zatrzymał się do kontroli, był nietrzeźwy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kierujący nie zatrzymał się do kontroli, był nietrzeźwy

Data publikacji 10.02.2020

Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał 35-letni kierowca volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami. Mundurowi zatrzymali go po paru kilometrach pościgu. Mężczyzna już stracił prawo jazdy i niedługo usłyszy zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

W niedzielę przed godziną 20.00 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o kierowcy volkswagena, który może być nietrzeźwy. Na drogę Bytów – Krosnowo natychmiast skierowany został patrol. Policjanci wskazany pojazd zauważyli w okolicach Krosnowa.

 

Kierujący volkswagenem nie zareagował na sygnały policjantów do zatrzymania do kontroli i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna próbował także zmylić policjantów zatrzymując się w pewnym momencie, a następnie gwałtownie ruszył i kontynuował ucieczkę. Po paru kilometrach kierowca volkswagena wjechał na posesję i tam został zatrzymany. Mężczyzna stawiał opór i nie chciał wysiąść z auta. Policjanci obezwładnili go.

 

Jak się okazało samochodem kierował 35 – latek. Mężczyzna był nietrzeźwy. W organizmie miał prawie 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. W najbliższym czasie mieszkaniec gm. Bytów zostanie przesłuchany. Śledczy po zebraniu niezbędnych materiałów przedstawią mu zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.