Wiadomości

Policjanci z województwa pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego przeprowadzą działania „Trzeźwa autostrada”.

Data publikacji 06.02.2020

W najbliższy poniedziałek 10 lutego, od wczesnych godzin rannych, policjanci z województw pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego przeprowadzą działania „Trzeźwa autostrada”. Ich głównym celem jest eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

W najbliższy poniedziałek 10 lutego, od wczesnych godzin rannych, policjanci z województwa pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego przeprowadzą działania „Trzeźwa autostrada”. Ich głównym celem jest eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

 

Na wybranych zjazdach z autostrady pojawią się funkcjonariusze wyposażeni w sprzęt do kontroli trzeźwości kierowców. Jeżeli zachowanie kierującego wzbudzi podejrzenie policjanta, zostanie przeprowadzony test na zawartość w organizmie innych środków odurzających, działających podobnie do alkoholu.

 

Trudne warunki atmosferyczne oraz specyfika drogi szybkiego ruchu, wymagają od kierującego maksymalnego skupienia. Alkohol lub narkotyki w organizmie wykluczają możliwość kierowania pojazdem. W przypadku wyniku pozytywnego, policjant natychmiast zatrzyma prawo jazdy, usunie pojazd z drogi na koszt właściciela, a sprawa zostanie skierowana do sądu.

 

Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na inne wykroczenia. Niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa przez podróżujących jest zachowaniem mogącym mieć poważne konsekwencje podczas zdarzenia drogowego.  Policjanci zwrócą szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci.