Wiadomości

Policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy chcieli uniknąć policyjnej

Data publikacji 03.02.2020

Wczoraj policjanci ruchu drogowego w wyniku pościgu zatrzymali dwóch kierowców, którzy nie zatrzymali się do kontroli drogowej. Zatrzymany 22-latek był po spożyciu alkoholu, drugi kierowca był poszukiwany przez i miał sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Wczoraj około godziny 19 policjanci gdańskiej drogówki dali sygnał kierowcy renault do zatrzymania. Kierowca nie zareagował, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Mężczyzna podczas ucieczki złamał wiele przepisów ruchu drogowego, powodował zagrożenie w ruchu drogowym, m.in. spowodował kolizję drogową z radiowozem, jechał kontra ruch. Policjanci, którzy ścigali kierowcę przy wsparciu drugiego patrolu, który zablokował mężczyźnie drogę ucieczki, zatrzymali go na al. Armii Krajowej.

 

Funkcjonariusze obezwładnili kierowcę renault megane oraz pasażera samochodu. Po zatrzymaniu policjanci sprawdzili stan trzeźwości i tożsamość obu mężczyzn. Okazało się, że kierowcą renault był 23-letni obywatel Ukrainy, który miał w wydychanym powietrzu prawie 0,5 promila alkoholu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do komisariatu Policji.

 

Kilka godzin późnej na ul. Grunwaldzkiej policjanci ruchu drogowego chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę volkswagena. Mężczyzna nie zareagował na polecenia policjantów, gwałtownie przyspieszył i wjechał samochodem w ul. Dickmana. Następnie wysiadł za auta i zaczął uciekać pieszo. Policjanci ruszyli za nim w pościg i bardzo szybko zatrzymali oraz obezwładnili mężczyznę. Po sprawdzeniu kierowcy w systemach policyjnych okazało się, że 31-latek z Gdańska miał dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez sąd w celu obycia kary pozbawienia wolności za kradzieże i naruszeniu przepisów w ruchu drogowym. Policjanci w trakcie interwencji sprawdzili również tożsamość pasażerów. Jeden z nich- 26-letni gdańszczanin był również poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za kierowanie samochodem po pijanemu. On również został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu Policji.

 

Zatrzymani kierowcy odpowiedzą teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej – za to przestępstwo grozi 5 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzialność karna i wieloletnie więzienie grozi za niestosowanie się do zakazu sądowego. Kara aresztu albo grzywny grozi za kierowanie samochodem po użyciu alkoholu i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.