Policjanci apelują o ostrożność na drogach - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci apelują o ostrożność na drogach

Data publikacji 31.01.2020

W piątkowy ranek policjanci z kartuskiej komendy pracowali w Borczu na miejscu wypadku drogowego. Śmierć na miejscu poniosła 21-letnia kobieta, natomiast 24-letni pasażer został przewieziony do szpitala. Teraz śledczy będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.

Dzisiaj po godzinie 6.00 dyżurny kartuskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego w Borczu. Na miejsce skierował patrol ruchu drogowego oraz technika kryminalistyki, którzy wstępnie ustalili, że 21-letnia mieszkanka powiatu kartuskiego jechała peugeotem od strony Kościerzyny w stronę Żukowa, na drodze w Borczu prawdopodobnie chcąc uniknąć z zderzenia z dzikiem wpadła w poślizg i dachowała. Kobieta poniosła śmierć na miejscu, natomiast pasażer został przewieziony do szpitala.

Pod nadzorem prokuratora, policjanci z kartuskiej drogówki wykonali oględziny miejsca wypadku, oględziny pojazdów oraz szkic sytuacyjny. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Na odcinku drogi gdzie był wypadek zorganizowano ruch wahadłowy.

Apelujemy do kierowców o ostrożność za kierownicą. Szczególną uwagę zwracajmy na prędkość, która musi być dostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych. Pamiętajmy również o tym, że powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to co dzieje się na drodze i w jej okolicy. Bądźmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.