Odprawa roczna policjantów z Kościerzyny - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Odprawa roczna policjantów z Kościerzyny

Data publikacji 31.01.2020

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie odbyła się odprawa służbowa podsumowująca pracę człuchowskich policjantów w ubiegłym roku. W odprawie uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, kierownictwo oraz funkcjonariusze kościerskiej komendy.

W czwartek (30.01.2020 r.) o godz. 11.00 w kościerskiej komendzie odbyła się odprawa służbowa, w której wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis. Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie insp. Marcin Piotrzkowski podsumował pracę policjantów 2019 roku na terenie powiatu kościerskiego: wszczęto 1305 postępowań, wykrywalność zgłoszonych przestępstw w 2019 roku odnotowano na poziomie prawie 71%.

W 2019 roku policjanci powiatu kościerskiego odnotowali 281 przestępstw najbardziej dokuczliwych społecznie, zaś w 2018 roku takich przestępstw było o 23% więcej. W ocenianym okresie liczba wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym pozostała na tym samym poziomie. W 2019 odnotowaliśmy 133 wypadków drogowych, w których 196 osób zostało rannych. Policjanci podczas codziennych służb w 2019 roku wyeliminowali z dróg powiatu kościerskiego 127 nietrzeźwych kierujących. To o 41 nietrzeźwych kierowców więcej niż w 2018 roku. Mundurowi w ubiegłym roku zatrzymali 74 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Nasi policjanci przez cały ubiegły rok włączali się i byli inicjatorami wielu akcji i działań profilaktycznych związanych z poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak i uzależnieniem wśród dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze naszej jednostki wielokrotnie w 2019 r. po otrzymaniu zgłoszeń zagięcia osób odnajdywali je całe i zdrowe. Dzielnicowi podczas służb ratowali parokrotnie osoby znajdujące się w sytuacjach zagrażające życiu i zdrowiu.
Funkcjonariusze interweniowali również na zgłoszenia zaznaczone na Krajowej Mapy Zagrożeń w 2019 roku odnotowali 786, potwierdzili 62,2% z nich. Najwięcej zgłoszeń 51,7% dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym, znaczna część zgłoszeń dotyczyła również spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem.
Rozwija się aplikacja „Moja Komenda”, dzięki której, dostęp do dzielnicowego jest jeszcze prostszy. Każdy dzielnicowy w komendzie, również dzięki programowi „Dzielnicowy bliżej nas”, został wyposażony w służbowy telefon komórkowy, posiada również indywidualny adres poczty elektronicznej. Dane dzielnicowych, ich numery telefonów, informacje o rejonach i inne przydatne informacje umieszczone są na stronie internetowej komendy i w aplikacji „Moja Komenda”.
Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie insp. Marcin Piotrzkowski omówił priorytety i główne zadania naszej jednostki w 2020 roku. Podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym za zaangażowanie i wysiłek, który przyczynił się do uzyskania bardzo dobrych wyników w 2019 roku i życzył wszystkim, by rok 2020 był jeszcze lepszy.
Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis poinformował o planach dotyczących człuchowskiej jednostki oraz o zadaniach dla policjantów na ten rok. Podziękował również, za cały ubiegły rok w imieniu swoim i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosława Rzymkowskiego oraz życzył sukcesów w tym roku.