Policjanci z grupy SPEED działali na terenie powiatu wejherowskiego - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci z grupy SPEED działali na terenie powiatu wejherowskiego

Data publikacji 30.01.2020

Wczoraj 29 stycznia, policjanci należący do grupy SPEED pojawili się na terenie powiatu wejherowskiego. Funkcjonariusze z Gdyni i Kartuz oraz lokalni policjanci przez kilka godzin czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników dróg naszego powiatu. Policjanci skontrolowali 46 kierowców. Ujawniono 44 wykroczenia. W jednym przypadku przyczyną zatrzymania do kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Za kierownicą może usiąść po upływie trzech miesięcy.

W środę 29 stycznia br., policjanci należący do grupy SPEED pojawili się na terenie Wejherowa. Funkcjonariusze z Wejherowa, Gdyni oraz Kartuz przez kilka godzin czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników dróg powiatu wejherowskiego. Policjanci skontrolowali 46 kierowców. Ujawniono 44 wykroczenia, w tym aż 25 dotyczyło przekraczania dopuszczalnej prędkości. W jednym przypadku przyczyną zatrzymania do kontroli było przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Za kierownicą może usiąść po upływie trzech miesięcy.

Podczas działań wykorzystano pojazdy oznakowane i nieoznakowane wyposażone w wideorejestrator. Funkcjonariusze przeprowadzali także kontrole statyczne. Niestety wielu kierowców po minięciu patrolu Policji przyspiesza, narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Przypominamy, że na pomorskich drogach panują trudne warunki. Należy zachować szczególną ostrożność i pamiętać, że niskie temperatury, wilgoć oraz wcześnie zapadający zmrok, nie sprzyjają bezpieczeństwu.  Podobne działania będą przeprowadzane na terenie całego województwa.