Potrącenie pieszych na przejściu, policjanci apelują o ostrożność - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Potrącenie pieszych na przejściu, policjanci apelują o ostrożność

Data publikacji 29.01.2020

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia dwóch pieszych, do którego doszło wczoraj wieczorem w Bytowie na ul. Kochanowskiego. Wstępne ustalenia mundurowych wskazują, że 29-letnia kierująca chryslerem najprawdopodobniej nie zachowała szczególnej ostrożności i potrąciła dwie 16-latki, które były na przejściu z lewej strony pojazdu. Policjanci apelują o ostrożność na drodze i przypominają kierującym o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do przejścia dla pieszych, a pieszych zachęcają do noszenia elementów odblaskowych.

Wczoraj chwilę po godzinie 18.00 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o potrąceniu pieszych na przejściu. Do zdarzenia doszło na ul. Kochanowskiego w Bytowie. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

 

Jak się okazało na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącone zostały dwie 16-latki. Obie zostały przewiezione do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwa. Wstępne ustalenia pracujących na miejscu policjantów wskazują, że 29-letnia kierująca chryslerem jadąc w kierunku ul. Prostej nie zachowała szczególnej ostrożności  i potrąciła dwie znajdujące się na przejściu 16-latki.

 

Policjanci na miejscu zabezpieczyli ślady zdarzenia. Policyjny technik wykonał szkic z pomiarami oraz dokumentację fotograficzną. Samochód, którym kierowała 29-letnia mieszkanka gm. Bytów został zabezpieczony do szczegółowych oględzin. Kierująca chryslerem była trzeźwa, policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Śledczy wyjaśniają okoliczności i dokładny przebieg zdarzenia.

 

To już drugie podobne zdarzenie w niedługim czasie. Przypominamy, że do podobnej sytuacji doszło 24 stycznia w Miastku. Policjanci apelują o ostrożność na drodze. O tej porze roku szybko zapada zmrok, często pada deszcz, co w znaczny sposób ogranicza widoczność. Mundurowi przypominają kierowcom o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejść dla pieszych. Policjanci, pomimo że nie ma takiego obowiązku, zachęcają pieszych do noszenia elementów odblaskowych również w terenie zabudowanym. To bardzo poprawia ich widoczność, a tym samym zwiększa ich bezpieczeństwo, a kierowcy widząc takiego pieszego mają więcej czasu na reakcję np. podjęcie gwałtownego hamowania.