Wiadomości

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia z udziałem rowerzysty i motocyklisty

Data publikacji 28.01.2020

Policjanci czerskiego komisariatu Policji ustalają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło dzisiaj rano na jednym ze skrzyżowań w Czersku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem w wyniku nie udzielenia pierwszeństwa przejazdu wjechał wprost pod nadjeżdżający motocykl. Do szpitala z obrażeniami ciała został przewieziony 61-letni rowerzysta. Policjanci apelują o ostrożność i stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Dyżurny chojnickiej komendy Policji dzisiaj rano został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi i Ferensa w Czersku. Niezwłocznie zostali we wskazane miejsce skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy ustalali przebieg tego zdarzenia. 

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący rowerem, 61-letni mieszkaniec Czerska, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu wyjeżdżając z ul. Kr. Jadwigi na ul. Ferensa i został potrącony przez kierującego motocyklem, który jechał w kierunku miejscowości Odry. Motocyklem kierował 27-letni czerszczanin. W wyniku zderzenia jednośladów do szpitala trafił rowerzysta. 27-latek został przebadany na zawartość alkoholu, był trzeźwy, a od 61-latka została pobrana krew do badań laboratoryjnych.

Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy, że rowerzyści, motocykliści i piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Nawet podczas jazdy z niewielką prędkością kierujący jednośladem podczas zderzenia z pojazdem może zostać poważnie ranny.