Wiadomości

Policjanci spotykają się z rodzicami uczniów i rozmawiają o bezpieczeństwie i odpowiedzialności

Data publikacji 28.01.2020

Policjanci z wejherowskiej komendy wczoraj przeprowadzili spotkanie z rodzicami uczniów z Szkoły Podstawowej w Bolszewie. Celem spotkania było uświadomienie rodzicom konsekwencji wynikających z niebezpiecznych zachowań, odpowiedzialności, jaką ponoszą uczniowie w przypadku popełnienia czynu karalnego.

W poniedziałek po południu policjantka wraz z dzielnicowym z wejherowskiej komendy uczestniczyli w spotkaniu z rodzicami w Szkole Podstawowej w Bolszewie przy ul. Szkolnej. Podczas spotkania policjanci omówili zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci. Następnie w dalszej części spotkania funkcjonariusze wskazywali, że uczniowie ponoszą odpowiedzialność za swoje zachowanie- przejawy demoralizacji. Zwrócono także uwagę rodziców na zagrożenia związane z nieograniczonym dostępem do Internetu młodych ludzi oraz zagrożenia które mogą z tego wynikać. Wyjaśniono, że w cyberprzestrzeni zdarzają się sytuacje związane z dręczeniem przez Internet, nieuprawnionym wykorzystaniem wizerunku czy też poznawaniem nowych osób, które niekoniecznie są tymi, za które się podają. Wskazano także, jak ważna jest rola rodziców w kwestiach związanych z bezpieczeństwem dzieci oraz właściwym ich nadzorowaniem.

Na zakończenie spotkania, jego uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań, w tym osobistych rozmów w kwestiach bezpieczeństwa dzieci.