Policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził nożem w sklepie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził nożem w sklepie

Data publikacji 27.01.2020

Lęborscy policjanci zatrzymali 40-latka, który groził w sklepie nożem jednemu z samorządowców z powiatu lęborskiego. Do zdarzenia doszło na terenie jednego ze sklepów w Łebie. Mężczyźnie może grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziś policjanci z Łeby przyjęli zawiadomienie od jednego z samorządowców z terenu Łeby, o zdarzeniu, do jakiego doszło w miniony piątek na terenie sklepu w Łebie. Z informacji przekazanych policjantom wynikało, iż do zawiadamiającego w trakcie zakupów podszedł mężczyzna, który trzymał w ręku nóż. Mężczyzna ten dotknął tym narzędziem samorządowca i następnie wyszedł ze sklepu.

Funkcjonariusze natychmiast po przyjęciu zgłoszenia pojechali do sklepu, w którym miało dojść do tej sytuacji. Śledczy zabezpieczali materiał dowodowy na miejscu zdarzenia w postaci zapisu z kilkunastu kamer monitoringu. Funkcjonariusze zbierali także informacje w okolicy miejsca zdarzenia. Działania policjantów doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który miał dokonać tego czynu, a następnie przewieźli 40-letniego mieszkańca powiatu lęborskiego do komendy. W jego samochodzie mundurowi znaleźli nóż, został zabezpieczony do tej sprawy. Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy jest teraz poddawany szczegółowej analizie.


40-latek przebywa w policyjnym areszcie. Za groźby grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

  • policjant i zatrzymany