W trosce o bezpieczeństwo dzieci podczas ferii - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

W trosce o bezpieczeństwo dzieci podczas ferii

Data publikacji 24.01.2020

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie w ramach programu "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" realizowanej w trakcie ferii zimowych spotkali się z dziećmi w Eko-Inicjatywie i w Szkole Podstawowej w Ryjewie. Mundurowi przypominali najmłodszym o kilku zasadach bezpiecznych ferii, zwracając uwagę na bezpieczeństwo pieszych.

W  czwartek  (23 stycznia) funkcjonariuszki z  kwidzyńskiej  komendy  odwiedziły dzieci w Eko-Inicjatywie i w Szkole Podstawowej w Ryjewie w ramach zajęć bezpieczne ferie.

Policjantki przypomniały dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Opowiedziały  jakich niebezpiecznych zachowań należy unikać aby nie doszło do wypadku, podając przy tym jak bezpiecznie można się bawić zimą w domu i na świeżym powietrzu. Przypomniano dzieciom aby w sytuacjach, gdy zostają same w domach pamiętały koniecznie o zamykaniu drzwi i zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Rozmawiano także o bezpieczeństwie w sieci oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych.

  • Policjantki rozmawiają z dziećmi