Wiadomości

Poważne zdarzenia na drogach – nie żyje jedna osoba. Policjanci apelują o ostrożność!

Data publikacji 22.01.2020

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło w weekend na trasie Siemirowice – Pieski, gdzie doszło do potrącenia 62-letniego mężczyzny. Kolejne dwa zdarzenia miały miejsce w na DK 6 między Lęborkiem a Pogorzelicami. Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych osób.

W miniony weekend na drogach powiatu lęborskiego doszło do kilku bardzo niebezpiecznych zdarzeń. W sobotę wieczorem (18.01.br.) około godziny 19.00 dyżurny lęborskiej policji odebrał zgłoszenie, że na trasie Siemirowice-Pieski doszło do potrącenia pieszego. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Pracujący na miejscu wypadku funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 39-letni kierujący pojazdem Seat, mieszkaniec gminy Cewice potrącił znajdującego się na jezdni pieszego, który poruszał się również bez wymaganych elementów odblaskowych. W wyniku tego zdarzenia 62-letni mężczyzna doznał obrażeń, które okazały się śmiertelne. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało, że kierujący był trzeźwy. Funkcjonariusze przeprowadzili również oględziny pojazdu, a policyjny technik wykonał dokumentację procesową oraz zabezpieczył ujawnione ślady, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności tego tragicznego wypadku.

Drugie zdarzenie miało miejsce w niedzielę (19.01.br.), przed godz. 7.00. Na drodze krajowej nr 6 w miejscowości Pogorzelice kierujący Mitsubishi, 40-letni obywatel Niemiec posiadając w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup elektryczny, powodując jego złamanie. W zdarzeniu tym nikt nie został ranny. Policjanci wezwali na miejsce pogotowie energetyczne, a kierujący został zatrzymany.

W poniedziałek po godz. 6.00 również na drodze krajowej nr 6 w miejscowości Pogorzelice kierujący pojazdem MAN zjechał do przydrożnego rowu, powodując uszkodzenie nasypu drogowego. W tym zdarzeniu nikt nie został ranny, ale utrudniania w ruchu na krajowej drodze trwały kilka godzin. Prawdopodobnie do zdarzenia doszło w wyniku nieprzestrzegania przez kierującego przepisów o transporcie drogowym i wymaganego odpoczynku w pracy kierowcy. Kierujący został ukarany mandatem, a policjanci kierowali ruchem do czasu wyciągnięcia auta z rowu.

Policjanci przypominają, że kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność podczas jazdy, z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów i przewidywać ewentualne zagrożenia. Pamiętajmy i przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa na drodze i bądźmy widoczni, nosząc odblaski. Przypominamy kolejny raz, że na drodze obowiązuje zasada ograniczonego zaufania.