Specjalna komisja badała miejsce wypadku drogowego w Chałupach - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Specjalna komisja badała miejsce wypadku drogowego w Chałupach

Data publikacji 20.01.2020

W minionym tygodniu policjanci z puckiej drogówki oraz zarządcy drogi spotkali się na drodze prowadzącej na Półwysep Helski, gdzie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć poniosła 22-letnia kobieta. W ramach tego spotkania, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, w jakim doszło do tego wypadku.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym to procedura, która uruchamiana jest, w momencie, gdy na danej drodze dochodzi do zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Wchodzący w skład takiego zespołu policjanci z drogówki wspólnie z zarządcą drogi spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznych w skutkach wypadków, w których były ofiary śmiertelne.

 

W sobotę (11 stycznia br.) około godziny 8.00 w Chałupach 43-letni kierujący volkswagenem jadąc w kierunku Władysławowa, nie zachował należytych środków ostrożności, w wyniku czego na łuku drogi wypadł z zakrętu zderzając się czołowo z jadącym prawidłowo z naprzeciwka citroenem. 22-letnia pasażerka volkswagena doznała śmiertelnych obrażeń.

 

Głównym celem tego spotkania komisji było sprawdzenie poprawności infrastruktury drogowej.