Zatrzymani w związku ze znęcaniem się nad kotem - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymani w związku ze znęcaniem się nad kotem

Data publikacji 16.01.2020

Policjanci przedstawili zarzuty dwóm osobom w związku ze znęcaniem się nad kotem. Policjanci pracując nad sprawą dotarli do bezpośredniego świadka zdarzenia, ustalili tożsamość osób podejrzewanych o to przestępstwo i zaczęli ich poszukiwać. Wczoraj została zatrzymana 19-letnia kobieta, dziś do komisariatu stawił się 20-letni mężczyzna. Obie osoby usłyszały zarzuty. Podejrzane są o znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek 14 stycznia br. policjanci przyjęli zgłoszenie dotyczące znęcania się nad zwierzęciem. Na umieszczonym w Internecie filmie mężczyzna znęcał się nad kotem, uderzając go kijem. Policjanci pracując nad sprawą dotarli do bezpośredniego świadka zdarzenia, ustalili tożsamość osób podejrzewanych o to przestępstwo i zaczęli ich poszukiwać

Funkcjonariusze, którzy pracowali przy tej sprawie zabezpieczyli komputer mężczyzny, telefon kobiety, a także nagranie tego zdarzenia.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty dot. znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

  • Policjant prowadzi zatrzymanego do celi