Nie bądź obojętny, sprawdź czy ktoś nie potrzebuje pomocy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Nie bądź obojętny, sprawdź czy ktoś nie potrzebuje pomocy

Data publikacji 20.12.2019

Zbliżają się święta i choć synoptycy nie zapowiadają na najbliższy tydzień szczególnych mrozów, to jednak temperatura szczególnie w nocy spada poniżej zera. Taka pogoda szczególnie zagraża osobom bezdomnym i nietrzeźwym. Codziennie policyjne patrole zwracają szczególną uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem. Funkcjonariusze apelują, aby widząc osobę leżącą w parku, na dworcu lub w innym miejscu, nie przechodzić obojętnie i sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy. Prosimy dzwonić na numery alarmowe i informować o takich sytuacjach. Policjanci sprawdzą, czy i jaka pomoc jest potrzebna. Nie bądźmy obojętni jeden telefon może uratować komuś życie.

Funkcjonariusze w trakcie codziennych patroli zwracają szczególna uwagę na osoby, które są zagrożone wychłodzeniem. Policjanci sprawdzają pustostany, opuszczone garaże i dworce kolejowe, miejsca gdzie zazwyczaj grupują się bezdomni, dzielnicowi współpracują z pracownikami ośrodków pomocy społecznej i na bieżąco sprawdzają miejsca, gdzie przebywają bezdomni i kierują ich do noclegowni.

Funkcjonariusze apelują, aby nie być obojętnym wobec osób, które nocami śpią na ławkach, klatkach schodowych, piwnicach itp. Jeśli widzimy taka osobę, sprawdźmy czy nic jej nie dolega i czy potrzebuje pomocy lekarskiej. Jeśli ktoś jest nieprzytomny sprawdźmy czynności życiowe, zadzwońmy po pogotowie i Policję. Jeśli widzimy osoby siedzące podczas niskich temperatur w jednym miejscu zadzwońmy pod nr. alarmowy 112, policjanci, którzy przyjadą na wezwanie sprawdzą, czy i jaka pomoc jest potrzebna. Temperatura szczególnie w nocy spada do kilku stopni poniżej 0º, co wiąże się z ogromnym zagrożeniem dla tych osób.

Nie bądźmy obojętni, jeden telefon może uratować komuś życie.