Dwóch 33-latków usłyszało zarzuty kradzieży - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Dwóch 33-latków usłyszało zarzuty kradzieży

Data publikacji 19.12.2019

Tczewscy policjanci zatrzymali dwóch 33-latków, których podejrzewali o kradzieże sklepowe. Sprawcy z jednego ze sklepów na terenie Tczewa ukradli towar warty prawie 600 złotych. Dodatkowo mundurowi ustalili, że ci sami mężczyźni mieli związek z kradzieżą 4 ekspresów do kawy. Według ustaleń śledczych wynika, że 33-latkowie utrzymywali się z tego procederu. Śledczy przedstawili zatrzymanym mężczyznom zarzuty dotyczące kradzieży. Teraz ich losem zajmie się sąd.

6 grudnia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży, do której doszło klika dni wcześniej na terenie jednego ze sklepów. Według ustaleń mundurowych wynikało, że dwaj sprawca dwa razy weszli na teren placówki handlowej, skąd ukradli kosmetyki oraz biżuterię o łącznej wartości prawie 600 złotych. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zajmujący się tą sprawą ustalili, że związek z tymi kradzieżami mają dwaj 33-latkowie, którzy zostali zatrzymani.

Mundurowi dodatkowo ustalili, że zatrzymani mężczyźni mają związek z innymi kradzieżami na terenie innego sklepu, skąd ukradli 4 ekspresy do kawy. Łączna suma strat w wyniku tego przestępczego procederu wyniosła ponad 500 złotych. Śledczy ustalili, że 33-latkowie najpierw kradli, a następnie sprzedawali skradziony towar. Tym samym utrzymywali się z tego procederu.

  • policjantka z zatrzymanym