Jeden telefon może uratować komuś życie... - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Jeden telefon może uratować komuś życie...

Data publikacji 18.12.2019

Policjanci z powiatu chojnickiego korzystają z informacji przekazanych przez mieszkańców i kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby samotne i bezdomne. Pomocna jest im w tym zakresie także Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Warunki atmosferyczne towarzyszące okresowi jesienno-zimowemu mogą być powodem poważnych wychłodzeń organizmu lub nawet zamarznięć, dlatego policjanci oferują każdorazowo pomoc potrzebującym.

Nikt tak jak dzielnicowy nie zna lepiej społeczności lokalnej. Dlatego w dużej mierze to właśnie ci policjanci, realizując założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, współpracują ze społeczeństwem, dzięki czemu zdobywają przydatne informacje o osobach samotnych, narażonych na wychłodzenia organizmu i zamarznięcia. Mając rozpoznanie w terenie, dzielnicowi z Chojnic Czerska i Brus ruszają z pomocą osobom, które mogą tej właśnie pomocnej dłoni potrzebować Niejednokrotnie się zdarza, że bezdomni nie mają możliwości powiadomić nikogo o swoich problemach. Funkcjonariusze doglądają te miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni informują, gdzie mogą znaleźć pomoc oraz otrzymać posiłek. Jednak często zdarza się, że napotkane osoby odmawiają przyjęcia oferowanej pomocy przez mundurowych.

 

Pomimo to, zwracamy się z apelem aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia w nagłych przypadkach można przekazywać pod numerem alarmowym 112 lub zaznaczyć na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.

 

Pamiętajmy, jeden telefon lub kliknięcie na stronie KMZB może uratować czyjeś życie!