Śmiertelny wypadek – policjanci apelują o ostrożność - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Śmiertelny wypadek – policjanci apelują o ostrożność

Data publikacji 17.12.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w pobliżu miejscowości Rudno. Mundurowi wstępnie ustalili, że 63-letni kierowca renault zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się ze skodą. Wskutek zderzenia dwóch aut zginął kierowca renault, natomiast kierowca skody trafił do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność na drodze oraz o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj przed godziną 6.00 oficer dyżurny tczewskiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na drodze krajowej nr 91 w pobliżu miejscowości Rudno. Natychmiast w to miejsce zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego oraz służby ratownicze. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 63-letni kierowca renault clio jadąc w kierunku Łodzi, na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się ze skodą superb. Obrażenia, jakich doznał 63-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego, okazały się śmiertelne, natomiast kierowca skody trafił do szpitala. Mundurowi przebadali kierowcę skody na zawartość alkoholu, był trzeźwy. Samochody uczestniczące w tym zdarzeniu trafiły na policyjny parking.

 

Stróże prawa sporządzili oględziny rozbitych aut. Policyjny technik wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego. Dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze. O tej porze roku często nad ranem nawierzchnie dróg są śliskie.