Niebiescy Mikołaje – policjanci z Kolbud - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Niebiescy Mikołaje – policjanci z Kolbud

Data publikacji 16.12.2019

Policjanci z Kolbud (p. gdański) zorganizowali pomoc dla potrzebujących rodzin. W okresie od Mikołajek do Świąt Bożego Narodzenia odwiedzają wybrane familie i wręczają upominki. Jest to wspólna akcja policjantów i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbudach.

W grudniu od Mikołajek do Bożego Narodzenia policjanci z Komisariatu w Kolbudach (p. gdański) oprócz swoich codziennych obowiązków wykonują jeszcze inne aktywności. Mundurowi w czasie swojej służby dowiadują się o wielu trudnych sytuacjach życiowych. Znając mieszkańców swojego rejonu wiedzą, gdzie przyda się chociażby niewielka pomoc. Stróże prawa wspólnie z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbudach przygotowali świąteczne paczki dla ponad dwudziestu potrzebujących rodzin. Wśród przekazywanych rzeczy znalazły się m.in. artykułu żywnościowe, chemia gospodarcza, a także bakalie i słodycze dla najmłodszych.

Widząc uśmiechy u obdarowanych, każdy z policjantów stwierdził, że służba oznacza nie tylko wypełnianie poleceń i dbanie o bezpieczeństwo. Warto szerzej spojrzeć na to pojęcie i czasem niedużymi zdawałoby się nakładami oraz własnym zaangażowaniem można pomóc innym ludziom.

  • policjanci rozdają paczki
  • policjanci rozdają paczki