Groźny wypadek w Żarnowcu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Groźny wypadek w Żarnowcu

Data publikacji 16.12.2019

Dzisiaj w nocy w Żarnowcu doszło do groźnego wypadku drogowego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sporządzili oględziny i wstępnie ustalili, że 26-letni kierujący mercedesem jadąc w kierunku Lęborka chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem zjechał na przeciwległy pas jezdni i wypadł z drogi uderzając w przydrożne drzewo. Na skutek zdarzenia obrażenia ciała odnieśli czterej pasażerowie, którzy trafili do szpitala. Policjanci aktualnie ustalają szczegóły wypadku.

Dzisiaj około godziny 2.30 oficer dyżurny puckiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym w Żarnowcu. Natychmiast na miejsce skierował policjantów, którzy wstępnie ustalili, że 26-letni kierujący, obywatel Ukrainy jadąc w kierunku Lęborka na oznakowanym odcinku drogi, chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, które wyskoczyło pod nadjeżdżającego mercedesa, wykonał gwałtowny manewr i przejechał przez lewy pas jezdni. Następnie samochód wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Na skutek zdarzenia obrażenia ciała odnieśli czterej pasażerowie pojazdu w wieku od 22 do 60 lat, którzy zostali zabrani do szpitala.

Policjanci zabezpieczyli teren, grupa dochodzeniowo – śledcza wraz z technikiem kryminalistyki wykonała oględziny miejsca zdarzenia oraz sporządziła dokumentację fotograficzną. Ponadto samochód został zabezpieczony przez funkcjonariuszy procesowo. Dalsze czynności w tej sprawie będą prowadzić śledczy z Komisariatu Policji w Krokowej.

Policjanci apelują do kierowców, aby zachować ostrożność i rozwagę na drodze. Dostosujmy prędkość pojazdu, tak aby zawsze móc w porę zareagować.

  • policjant na miejscu wypadku