Podsumowanie działań grupy SPEED w Gdyni - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Podsumowanie działań grupy SPEED w Gdyni

Data publikacji 16.12.2019

13 grudnia pomorska grupa SPEED pojawiła się ponownie na terenie Gdyni. Do działań zostały wykorzystane pojazdy oznakowane i nieoznakowane z Gdyni, Gdańska, Kartuz oraz Wejherowa. Mimo bardzo trudnych warunków drogowych, policjanci zatrzymali do kontroli 38 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Jeden z nich jechał w obszarze zabudowanym 121 km/h. W innym przypadku okazało się, że kierujący znajdował się pod wpływem amfetaminy.

W piątek 13 grudnia pomorska grupa SPEED pojawiła się ponownie na terenie Gdyni. Do działań zostały wykorzystane pojazdy oznakowane i nieoznakowane z Gdyni, Gdańska, Kartuz oraz Wejherowa. Mimo bardzo trudnych warunków drogowych w 38 przypadkach powodem zatrzymania do kontroli była nadmierna prędkość. Jeden z kierowców jechał w obszarze zabudowanym 121 km/h. W innym przypadku okazało się, że kierujący znajdował się pod wpływem amfetaminy. Policjanci zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna stanie przed sądem.

Mundurowi skontrolowali 53 pojazdy ujawniając 48 wykroczeń oraz dwa przestępstwa. Opady deszczu powodowały, że drogi były śliskie, a widoczność ograniczona. Takie warunki drogowe powinny skłaniać kierowców do szczególnej ostrożności. Niestety niektórzy uczestnicy ruchu drogowego nie stosują się do obowiązujących przepisów. Efektem takiego zachowania może być tragiczne zdarzenie drogowe.

Podobne działania grupy SPEED będą kontynuowane.

  • policjant