Akcja puckiej drogówki i służby celnej - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Akcja puckiej drogówki i służby celnej

Data publikacji 12.12.2019

We wtorek policjanci puckiej drogówki i funkcjonariusze z Izby Celno-Skarbowej z Gdyni na drodze wojewódzkiej nr 100 pomiędzy gminą Kosakowo a Rumią przeprowadzili działania pod kątem kontroli przewożonych towarów „wrażliwych” do których należą m.in. paliwa silnikowe, biopaliwa lub tytoń.

W miniony wtorek (10 grudnia br.) policjanci wydziału ruchu drogowego wraz z funkcjonariuszami Izby Celno – Skarbowej z Gdyni na drodze wojewódzkiej nr 100 pomiędzy gminą Kosakowo a Rumią przeprowadzili działania pod kątem kontroli przewożonych towarów „wrażliwych” do których należą m.in. paliwa silnikowe, biopaliwa lub tytoń. Działania polegały na sprawdzeniu w systemie SENT (System SENT powstał w ramach uszczelniania systemu podatkowego, aby zapobiegać wyłudzeniom podatku VAT)  i ujawnianiu osób przewożących w przeznaczonych do tego pojazdach  paliwa silnikowe oraz  czy przewoźnicy zgłaszają ten fakt do odpowiednich instytucji celno  - skarbowych . Za niewywiązanie się z tych obowiązków ustawodawca przewidział poważne kary. Grzywna może sięgać aż 20 tys. złotych.

 

W trakcie kontroli przewoźników policjanci i celnicy nie ujawnili uchybień w tym zakresie, jednakże kierowcy nie uchronili się przed mandatami za ujawnione naruszenia dotyczące czasu jazdy kierowców.  

  • Policjanci w trakcie działań
  • Policjanci w trakcie działań