Potrącenie pieszego. Policjanci apelują o ostrożność na drodze! - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Potrącenie pieszego. Policjanci apelują o ostrożność na drodze!

Data publikacji 12.12.2019

Policjanci z Pucka wyjaśniają okoliczności potrącenia pieszego, do którego doszło we wtorek rano w miejscowości Rekowo Górne, na drodze W-216. Wstępne ustalenia mundurowych wskazują, że kierujący bmw potrącił 42-letniego mężczyznę, który kończył pokonywanie przejścia dla pieszych. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

We wtorek rano dyżurny puckiej komendy odebrał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na przejściu. Do zdarzenia doszło na drodze W-216 w miejscowości Rekowo Górne. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci wydziału ruchu drogowego oraz służby ratownicze. Mundurowi, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 51-letni kierujący bmw jadąc w kierunku Pucka, nie zachował szczególnej ostrożności w rejonie przejścia dla pieszych i omijając pojazdy stojące na „lewoskręcie” do Rekowa, potrącił 42-letniego pieszego, który kończył pokonywanie przejścia. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Policjanci na miejscu zabezpieczyli ślady zdarzenia oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Kierujący bmw był trzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Śledczy wyjaśniają okoliczności i dokładny przebieg zdarzenia.

 

Policja przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności na drogach, poruszajmy się po drogach wolniej i z uwagą obserwujmy innych uczestników ruchu drogowego.

  • Policjanci w trakcie pracy na miejscu wypadku drogowego
  • Policjanci w trakcie pracy na miejscu wypadku drogowego