Zatrzymani za uszkodzenie elewacji - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymani za uszkodzenie elewacji

Data publikacji 10.12.2019

Dzięki zgłoszeniu i szybkiej interwencji policjantów, odpowiedzialności karnej nie uniknie trzech mężczyzn i kobieta, którzy w nocy pomalowali elewację budynków przy ul. Stolarskiej. Wandale noc spędzili w policyjnej celi, dziś zostaną przesłuchani i niewykluczone, że usłyszą zarzuty. Pokrzywdzeni szacują straty. Za uszkodzenie mienia grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w nocy 9 grudnia otrzymali zgłoszenie o grupie osób, która maluje elewację budynków przy ul. Stolarskiej. Na miejsce zgłoszenia oficer dyżurny wysłał policjantów z referatu interwencyjnego, przekazując im rysopis sprawców. Policjanci kilka minut po otrzymaniu zgłoszenia zauważyli cztery osoby, które miały na dłoniach świeże ślady po farbie.

Funkcjonariusze zatrzymali 18-letnią kobietę i jej trzech kolegów wieku od 18 do 20 lat. Podejrzewani zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu.

 

Dziś zatrzymani zostaną przesłuchani i niewykluczone, że usłyszą zarzuty uszkodzenia elewacji. Policjanci ustalają wartości strat, jakie spowodowali wandale podczas malowania budynku.

Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia wyrządzonych szkód.